Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

W okresie wakacyjnym Gminny Ośrodek Kultury czynny w godzinach 8:00 - 16:00.

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Waldemar Hermann

FERMATA  W dniu 13.12.18 r. chór Kameralny FERMATA z GOK Kaźmierz brał udział w koncercie kolęd w Pobiedziskach pt. „Hej kolęda, kolęda”. Śpiewało pięć chórów wraz z naszym rodzimym chórem, wprowadzając wszystkich słuchaczy w nastrój świąteczny. FERMATA urzekła słuchaczy doborem i wykonaniem kolęd i pastorałek w szczególności pastorałką „Dziecino słodka” i premierowym wykonaniem „Kolędy dla nieobecnych”.

Janusz Stróżyk

Spektakl   Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu zaprosił mieszkańców w sobotę 8 grudnia 2018 r. na niezwykłe przedstawienie teatralne. Sztuka została zrealizowana na podstawie dowcipów, wierszy i piosenek rodem z okupowanej Polski w czasie II wojny światowej. Spektakl o wojnie w oryginalnej oprawie artystycznej - czasami komicznej, a czasami tragicznej. Artyści z poznańskiego Teatru Droga z niezwykłą wprawą wcielili się w role Polaków, Żydów, Volksdeutschów i Niemców z czasów Generalnej Guberni.

Jerzy Oses

XI Przegląd Twórczości Seniorów   W dniu 1 grudnia 2018 r. w sali kinowej przy Bibliotece Publicznej Gminy Kaźmierz odbył się XI Przegląd Twórczości Seniorów. Gospodarzem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu i Zespół Wokalny KAŹMIERZANKA. Tegoroczną edycję swoją obecnością zaszczyciły zespoły; CHOJANKI z Chojna, Kapela EMILIA z Krzykosów, SREBRNE NUTKI z Szamotuł, OSTROROGSKIE JAŚKI z Ostroroga, DUSZNICZANKA z Dusznik Wlkp. i KAŹMIERZANKA z Kaźmierza. Każdy z uczestniczących w przeglądzie zespołów zaprezentował po trzy utwory, których tematyka była dowolna. Patronatem honorowym imprezę objął Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, który wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Kaźmierz Arletą Wojciechowską przysłuchiwał się występującym na scenie seniorom. Na zakończenie przeglądu wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary oraz zaproszenie na spotkanie integracyjne do świetlicy w Sokolnikach Małych.

Piotr Pospieszny

Konkurs   W dniu 22.11.2018 r. o godz. 17.00 odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych „Poetyckie barwy jesieni”. W konkursie wzięły udział 22 osoby w kategoriach klas I-III i IV-VI. Jury w składzie: Aleksandra Słomińska (instruktor Szamotulskiego Ośrodka Kultury) i Roma Cyprowska (przedstawiciel Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły) postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

Piotr Pospieszny

GOK   W dniu 18.11.2018 r. o godz. 16.00 w sali kinowej odbyło się widowisko koncertowe „Fantazja Polska – Paderewski All Inclusive”. Ideą programu było przedstawienie – z punktu widzenia odzyskania przez Polskę niepodległości – momentów z życia wybitnego męża stanu i artysty Ignacego Jana Paderewskiego. Kanwą powieści były pamiętniki Paderewskiego spisane przez Mary Lawton. Ważnym momentem widowiska było przedstawienie fragmentu zainscenizowanego recitalu Paderewskiego przed prezydentem Thomasem Woodrowem Wilsonem. Historia została pokazana dwutorowo: za pomocą rekonstrukcji, oraz współczesnego komentarza rapera, który w improwizowany sposób komentował dzisiejsze znaczenie dokonań Paderewskiego.

Piotr Pospieszny

REWERS   W dniu 27.10.2018 r. o godz. 17.00 w sali kinowej  zaprezentował się „KABARET REWERS” z Zielonej Góry. Wystąpili: Janusz Rewers – ex „Kabaret Ciach” i serial „Spadkobiercy”, Maciej Wojciechowski oraz wnosząca dużą dawkę urody i spontaniczności Anna Olechnowicz-Lachowska. Doskonałe poczucie humoru, niezwykłe improwizacje sceniczne zaaplikowały widzom ogromną dawkę emocji i świetną zabawę.  W programie zobaczyliśmy też znane z telewizji skecze prezentowane wcześniej przez „KABARET CIACH” wplecione w całkiem nowy, przezabawny, a momentami zwariowany program. Zespół bisował trzy razy prezentując po raz pierwszy swoje nowe skecze. Spektakl przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu.