Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

W okresie wakacyjnym Gminny Ośrodek Kultury czynny w godzinach 8:00 - 16:00.

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Waldemar Hermann

XVI Festiwal Piosenki Seniorów Szamotuły 2018   W dniu 17 maja 2018 r. zespół „KAŹMIERZANKA” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu uczestniczył w XVI Festiwalu Piosenki Seniorów organizowanym przez Dom Dziennego Pobytu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach. Tegoroczna edycja festiwalu zatytułowana została „Z niewoli ku wolności” a prezentowane utwory zawierały motywy religijne, patriotyczne i społeczne.

Bartosz Trochimowicz

Turniej Szachowy   I Turniej Szachowy Gminnego Ośrodka Kultury pokazał, że w Kaźmierzu i okolicach nie brakuje miłośników królewskiej gry.  W rywalizacji dorosłych zwyciężył Jarosław Woźny, a w kategorii dzieci i młodzieży – Franciszek Hoffman.
Do zawodów, które prowadzili Bartosz Trochimowicz i Maciej Fliger, zawodnicy związani z UKS Szach Sękowo, przystąpiło piętnastu graczy. Większość z nich to uczestnicy zajęć prowadzonych przez Pana Bartosza Trochimowicza w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu i w  Szamotulskim Ośrodku Kultury, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Bytyniu. Również swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Kaźmierz Pan Zenon Gałka, który z entuzjazmem kibicował szachistom w ich rywalizacji. Zawody przyniosły wiele ciekawych sytuacji na szachownicach oraz wyrównanych potyczek. Turniej obfitował w wiele emocji.  Grano na dystansie siedmiu rund, z czasem po 15 minut na zawodnika.

Piotr Pospieszny

Festiwal Piosenki Przedszkolaków   W dniu 10.05.2018 r. o godz. 18.00 w sali kinowej przy Bibliotece Publicznej w Kaźmierzu odbył się XXIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków – Czerwonak 2018. Do eliminacji powiatowych w Kaźmierzu zgłosiło się 30 uczestników. Jury w składzie; Łukasz Mantej (muzyk, pedagog) i Jeremiasz Kupś (muzyk, akustyk) - nominowało 5 najlepszych wykonań do eliminacji rejonowych w Obornikach Wlkp. Które odbędą się 27.05.2018 r. o godz. 15.00 w OOK. W tej grupie znaleźli się: Zofia Patrzała - „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu, Maja Swojak – oddział przedszkolny w Bytyniu, Natalia Eliks - „Bajkowa Kraina” w Obrzycku, Jagoda Walewicz – oddział przedszkolny w Gaju Wielkim i Marcel Nowak – „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu.

Piotr Pospieszny

DSCN1501  W dniu 1.05.2018 r. o godz. 15.00 w sali kinowej i na terenie Biblioteki Gminnej odbył się Festyn Majowy, skierowany do dzieci i rodziców. Wiele atrakcji zaproponowanych przez organizatora imprezy- Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu przyciągnęło całe rodziny.

Jerzy Oses

Moniuszko w Gostyniu   W niedzielę 29 kwietnia 2018 r. chór im. Stanisława Moniuszki wraz z dyrygentem p. Robertem Winieckim uświetnił swoim śpiewem mszę św. w kościele pw. Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gostyniu. Chórzyści udali się do Gostynia na zaproszenie tamtejszego proboszcza ks. Tadeusza Murawskiego, byłego proboszcza w Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i św. Anny w Ceradzu Kościelnym.

Piotr Pospieszny

Kabarte  W dniu 22.04.2018 r. w sali kinowej przy bibliotece o godz. 16.00 w podróż po scenach kabaretowych Warszawy i Lwowa zabrał nas znany aktor Mirosław Kowalczyk. W programie usłyszeliśmy piosenki, skecze, monologi i dowcipy przedwojennej Warszawy i Lwowa. Między innymi teksty M. Hemara, J. Tuwima i T. Boy-Żeleńskiego. Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu.