Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

W okresie wakacyjnym Gminny Ośrodek Kultury czynny w godzinach 8:00 - 16:00.

*

Zapraszamy do naszych sekcji

GOK

Gotowanie   W dniu 21.05.2019 r. o godz. 17.00 Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu i Pani Sołtys Monika Ćwiertnia zaprosili dzieci I młodzież z Gorszewic oraz Gminy Kaźmierz na warsztaty kulinarne do świetlicy wiejskiej. W tym dniu adepci kuchni mieli do wykonania roślinne burgery na buraczanych bułeczkach. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w tym dziele. Warsztaty mają na celu przedstawienie form zdrowego odżywiania dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywały się już w Kaźmierzu i Radzynach. GOK zaprasza sołtysów innych sołectw do współpracy. Zajęcia są częściowo odpłatne i odbywają się dwa razy w miesiącu. Prowadzi je dietetyk Hubert Pściuk. Smacznego.

GOK

Fermata  W dniu 19.05.2019 r. Chór Kameralny „Fermata” z GOK -Kaźmierz koncertował w Kaplicy Sióstr Urszulanek SJK. Pieśni religijne i eucharystyczne prezentowane przez chórzystów brzmiały przed w trakcie i po mszy św. Dziękujemy siostrom zakonnym i kapelanowi ks. Adamowi Sławińskiemu za zaproszenie i gościnność.

GOK

Festiwal Piosenki Przedszkolaków   W dniach 9 i 10 maja 2019 r. zostały wytypowane prezentacje dzieci z przedszkoli na terenie gminy do XXIV Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2019. Jury w składzie Piotr Pospieszny i Waldemar Hermann nominowało cztery prezentacje do eliminacji rejonowych w Obornikach, które odbędą się w dniu 19.05.2019 r. o godz. 15.00 w Obornickim Ośrodku Kultury. Oto wybrani soliści i zespoły: Aleksandra Owsiana z grupą horeograficzną (Julia czarnecka, Weronika Waszkowiak, Kornelia Chyła) - Przedszkole Niepublicze im. Św. Urszuli Leduchowskiej w Sokolnikach Wielkich, Dobrochna Kisielewicz  i Alicja Napierała - Przedszkole "Krasnal Hałabała" w Kaźmierzu oraz Urszula Kubiak - "Akademia Małego Olimpijczyka" w Kaźmierzu. Nominowanym życzymy sukcesów. Patronat nad festiwalem objął Powiat Szamotulski. Eliminacje przeprowadził GOK Kaźmierz.

GOK

Majówka 2019   W dniu 1.05.2019 r. o godz. 16.00 na terenie Biblioteki Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu zorganizował festyn dla dzieci i rodziców. Pogoda na szczęście dopisała.

GOK

Koncert   W dniu 27.04.2019 r. o godz. 16.00 w sali kinowej odbył się koncert autorski Ewy Czajki - „Żyję jak chcę”. Autorka tekstów i muzyki jest absolwentką Studium Piosenkarskiego w Poznaniu. W sobotnim koncercie zaprezentowała swoje piosenki o miłości. Artystka wielokrotnie została doceniona przez Listę Śląskich Szlagierów Telewizji TVS, gdzie prezentowane są jej utwory. Godzinny koncert w Kaźmierzu obfitował we wspaniale teksty i muzykę, która porywała widzów do wspólnego śpiewania i oklasków. Dopełnieniem koncertu był występ wspaniałych tancerek - Kingi Witkowskiej i Iriny Praharenki. Koncert przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu.

GOK

Babski Kabaret   W dniu 31.03.2019 r. o godz. 16.00 w sali kinowej w Kaźmierzu odbył się koncert kabaretowy „Old Spice Girls”. Barbara Wrzesińska, Lidia Stanisławska i Emilia Krakowska zabrały widzów w niezapomniane popołudnie humoru. Ponadczasowe żarty, skecze, anegdoty z wielu życiowych wątków, podane z ogromnym wdziękiem i elementami aktorsko-wokalnego kunsztu sprawiły, iż publiczność żywo reagowała rzęsistym śmiechem i brawami.